Note: Calendar uses specifies dates and starts with today!

Northwest 1725 N. Rainbow

(702) 835-5822

Aqua

Thu 11/20 Fri 11/21 Sat 11/22 Sun 11/23 Mon 11/24 Tue 11/25 Wed 11/26
06:00 am
Aquaerobics
Kathy B
       
Aquaerobics
Kathy B
 
07:45 am        
Aquaerobics
Billie T
 
Aquaerobics
Pamela C
08:45 am
WaterJogging
Valerie B
 
Aquaerobics
Valerie B
   
WaterJogging
Marsha W
 
09:00 am        
AquaFit
Billie T
 
AquaFit
Pamela C
09:45 am  
AquaFit
Dayna S
         
10:00 am
Ai Chi
Valerie B
 
Aquaerobics
Ashley G
 
Mobility Plus
Valerie B
Ai Chi
Marsha W
Mobility Plus
Marsha W
12:30 pm            
AquaFit
Valerie B
04:15 pm        
AquaFit
Valerie B
   
05:15 pm
AquaSculpt
Marsha W
           
05:30 pm        
AquaFit
Valerie B
   
06:00 pm          
Aqua Kickbox
Daniel R
AquaFit
Marsha W
06:15 pm
Aquaerobics
Marsha W
           
06:30 pm        
Aquaerobics
Valerie B
   

Room 1

Thu 11/20 Fri 11/21 Sat 11/22 Sun 11/23 Mon 11/24 Tue 11/25 Wed 11/26
05:00 am
BodyPump
Ulrike B
       
BodyPump
Arline L
 
06:00 am  
BodyPump
David L
   
BodyPump
Marie L
BodyCombat
Arline L
BodyPump
Breann N
07:00 am            
BodyAttack
Breann N
08:00 am  
BodyVive
Michelle A
BodyAttack
Alecia F
BootCamp
Alecia F
 
Step 2
Haydee G
 
08:15 am
P.I.T- Pure Intensity Training
Brian C
           
09:00 am    
Kettlebell Power
Patricia N
CxWORX
Alecia F
CxWORX
Rachael S
Core
Charli D
 
09:15 am            
Pilates
Michelle A
09:30 am
BodyPump
Arline L
Zumba
Nining K
   
BodyAttack
Rachael S
BodyPump
Charli D
 
09:45 am      
KickBox
Alicia P
     
10:00 am              
10:30 am
BodyCombat
Arline L
M.R.T- Muscle Resist Train
Michele B
BodyPump
Charli D
 
BodyPump
Kathi K
KickBox
Charli D
M.R.T- Muscle Resist Train
Alyssa N
10:45 am      
BodyPump
Alicia P
     
11:30 am
BodyVive
Michelle A
BodyCombat
Arline L
   
BodyCombat
Anthony C
M.R.T- Muscle Resist Train
Mechelle T
Zumba
Kim B
11:45 am    
BodyCombat
Charli D
CxWORX
Alicia P
     
12:30 pm
Zumba
Katia P
BodyPump
Anthony C
 
Belly Dancing
Leslie P
BodyPump
Anthony C
Pilates
Alyssa N
BodyPump
Michelle P
12:45 pm    
Core
Charli D
       
01:30 pm  
CxWORX
Anthony C
Zumba
Justin A
   
Zumba
Katia P
 
01:45 pm        
Zumba
Kim B
 
CxWORX
Michelle P
02:00 pm      
Zumba
Michelle N
     
02:15 pm            
BodyCombat
Arline L
03:15 pm  
Zumba
Kim B
 
BodyPump/ CxWORX
Breann N
 
BodyAttack
Jennifer S
 
03:30 pm            
BootCamp
Daniel R
04:00 pm
BodyPump
Alicia P
           
04:15 pm        
BodyPump
Michelle P
Zumba
John Y
 
04:30 pm  
Insanity
Janet Z
       
M.R.T- Muscle Resist Train
Alecia F
05:00 pm
CxWORX
Alicia P
         
CxWORX
Alecia F
05:30 pm
BodyStep
Janet Z
BodyPump
Alecia F
 
BodyStep
Janet Z
Sh'Bam- All Dance Levels
Patricia M
BodyPump
Alecia F
BodyAttack
Alecia F
06:15 pm  
CxWORX
Alecia F
         
06:30 pm
Zumba
Joseph D
     
BodyPump
Rachael S
Kettlebell Power
Janet Z
 
06:45 pm            
Kettlebell Power
Patricia N
07:00 pm  
BodyCombat
Arline L
         
07:15 pm        
CxWORX
Rachael S
   
07:45 pm
BodyPump
Anniemuriel D
     
Zumba
Carolina C
   
08:00 pm  
Zumba
Carolina C
     
Hot Hula Fitness
Telinthia M
Zumba
Lisa R

Room 2

Thu 11/20 Fri 11/21 Sat 11/22 Sun 11/23 Mon 11/24 Tue 11/25 Wed 11/26
05:00 am  
Cycle
Billie T
   
Cycle
Billie T
 
Cycle
Billie T
06:00 am
RPM
Breann N
Cycle
Shawn B
     
Cycle
Sean T
Cycle
Annette A
07:30 am    
Cycle
Tennille F
       
08:30 am      
Cycle
Tennille F
     
09:00 am              
09:15 am  
RPM
Eric L
   
RPM
Kathi K
 
Cycle
Alyssa N
09:30 am
Cycle
Lisa C
   
RPM
Jennifer S
 
RPM
Eric L
 
10:00 am    
Cycle
Julie R
       
10:30 am  
RPM
Anthony M
   
Cycle
Julie R
 
RPM
Eric L
12:30 pm
Cycle
Annette A
Cycle
Julie R
     
Cycle
Annette A
 
01:30 pm    
RPM
Hasina R
RPM
Elsa V
     
04:15 pm        
RPM
Eric L
Cycle
Lisa C
 
04:30 pm
Cycle
Sonya W
         
Cycle
Julie R
05:45 pm
Cycle
Willis W
       
RPM
Julie R
 
06:00 pm  
Cycle
April C
   
Cycle
Barbara W
 
Cycle
Mary R
07:00 pm
RPM
Julie R
       
RPM Cycle
Alejandro R
 
07:30 pm        
Cycle
Patricia N
   
08:30 pm            
Cycle
David B

Room 3

Thu 11/20 Fri 11/21 Sat 11/22 Sun 11/23 Mon 11/24 Tue 11/25 Wed 11/26
06:00 am
BodyAttack
Rachael S
           
08:00 am
Gentle Yoga Mix
Merri S
 
Yoga Blend
Kevin H
 
Yoga Iyengar
Kevin H
 
Yoga Iyengar
Kevin H
08:30 am  
CxWORX
Janet Z
         
09:00 am    
CxWORX
Rachael S
Yoga Vinyassa Flow
John F
     
09:15 am  
BodyFlow
Michele B
         
09:30 am
Zumba
Ann M
 
BodyVive
Michelle A
 
Pilates
Kimberly D
BodyFlow
Analynn F
Piloxing
Kimberly D
10:30 am
CxWORX
Ann M
 
Piloxing
Michelle A
       
10:45 am        
BodyVive
Haydee G
 
Beginning Yoga
Nancy P
11:15 am
Yoga Vinyassa Flow
Marissa H
       
Gentle Yoga
Mary R
 
11:45 am    
Insanity
Janet Z
 
CxWORX
Michelle P
CxWORX
Daniel N
   
12:00 pm      
Yoga Vinyassa Flow
Marissa H
     
12:15 pm    
BodyFlow
Janet Z
       
12:30 pm  
Yoga Vinyassa Flow
Nancy P
   
Yoga Vinyassa Flow
Marissa H
Piloxing
Ashley O
Yoga Vinyassa Flow
Marissa H
02:00 pm  
Tai Chi
Various V
         
02:30 pm        
Booty Blast B.A.R
Ashley O
 
Booty Blast B.A.R
Ashley O
04:15 pm        
Yoga Vinyassa Flow
Marissa H
BodyFlow
Deanna I
 
05:15 pm        
HIIT
Daniel R
   
05:30 pm
BodyCombat
Erin M
       
Booty Blast B.A.R
Ashley O
Sh'Bam- All Dance Levels
Sarah B
05:45 pm  
BodyFlow
Janet Z
   
Flexibility
Daniel R
   
06:30 pm
BodyVive
Michelle A
     
CxWORX
Patricia M
 
BodyFlow
Patricia M
06:45 pm          
Dance It Out
Michelle A
 
07:00 pm  
BodyFlow
Susan C
         
07:15 pm        
BodyFlow
Maysie M
 
Yoga Blend
Mary R
08:00 pm
Yoga Vinyassa Flow
David V
       
Yoga Vinyassa Flow
David V